ЛЕГАЛ-КОНСАЛТ

Вівторок, 19.03.2024, 11:40

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | БАНКРУТСТВО | Реєстрація | Вхід

Банкрутство підприємства 

          Згідно ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом":
        Банкрутство - визнана господарським судом неспроможність  боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
        Неплатоспроможність - неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку їх сплати грошові зобов'язання перед кредиторами, в тому числі по заробітній платі, а також виконати зобов'язання щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів) не інакше як через відновлення платоспроможності.
       Таким чином, юридична особа може бути визнана банкрутом, якщо вона не спроможна задовольнити вимоги кредиторів, тобто якщо в неї не достатньо коштів для погашення заборгованості перед кредиторами, строк виконання зобов'язань перед якими вже настав. 
        У таких випадках ліквідація підприємства розпочинається тільки після винесення рішення (постанови) суду про визнання боржника банкрутом. Строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцять місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на  шість місяців, якщо інше не передбачено законодавством.
       Право на звернення до господарського суду із заявою про  порушення справи про банкрутство мають боржник, кредитор.
        Справа про банкрутство порушується господарським судом,  якщо безспірні вимоги кре- дитора (кредиторів) до боржника сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено законодавством.
          Господарський суд призначає розпорядника майна боржника.
      В Законі України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачена спеціальна процедура, яка дає шанс підприємству-боржнику уникнути банкрутства і відновити свою платоспроможність. 
         Таким чином, господарський суд має право винести ухвалу про санацію боржника. 
         Санація - система заходів, що здійснюються під час  провадження у справі про банкрутство з метою запобігання визнанню боржника банкрутом та його ліквідації, спрямована на оздоровлення фінансово-господарського становища боржника, а також задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів шляхом кредитування, реструктуризації підприємства, боргів і капіталу та (або) зміну організаційно-правової та виробничої структури боржника.
        Одночасно з винесенням ухвали про санацію господарський  суд своєю ухвалою призначає керуючого санацією за наявності у нього ліцензії.
       Керуючий санацією - фізична особа, яка відповідно до рішення господарського суду організовує здійснення санації боржника.
       Санація вводиться на строк не більше дванадцяти місяців. За клопотанням комітету кредиторів чи керуючого санацією або  інвесторів цей строк може бути продовжено ще до шести місяців або скорочено.
         Протягом трьох місяців з дня винесення ухвали про санацію  боржника керуючий санацією зобов'язаний подати комітету кредиторів для схвалення план санації боржника.
        За п'ятнадцять днів  до закінчення санації, а також за  наявності підстав для дострокового припинення санації керуючий санацією зобов'язаний надати комітету кредиторів письмовий звіт.
        У випадку, якщо в результаті процедури санації неможливо відновити платоспроможність боржника, то на підставі рішення суду розпочинається ліквідаційна процедура.
         
Ліквідаційна процедура передбачає:

- призначення ліквідатора та членів ліквідаційної комісії, які здійснюють управління та розпорядження майном боржника;
- передача всієї бухгалтерської та іншої документації, печаток та штампів, матеріальних та інших цінностей підприємства ліквідатору;
- здійснення інвентаризація та оцінки майна боржника арбітражним керуючим;
- здійснення продажу майна боржника;
- з грошових коштів, отриманих від продажу майна боржника, задоволення вимог кредиторів згідно черговості, передбаченої законодавством;
- після завершення розрахунків з кредиторами подання до господарського суду звіту ліквідаційної комісії та ліквідаційного балансу;
- винесення господарським судом ухвали про ліквідацію юридичної особи-банкрута.
        








 

Меню сайту

Форма входу

Пошук

Календар

«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Статистика



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0