Фірмовий бланк
Вих. № ________
від "___” __________ 200_ р.
Господарський суд м. Києва
м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 44 б
ПОЗИВАЧ: Товариство з обмеженою відповідальністю
"_______________"
_________, м. ___________________________,
вул. ______________, буд. ____, к. ______
р/р № _______________ в АКБ "__________",
МФО __________, код ЄДРПОУ _______________
ВІДПОВІДАЧ: Громадська організація "_______________"
_________, м. ___________________________,
вул. ______________, буд. ____, к. ______
р/р № _______________ в АКБ "__________",
МФО __________, код ЄДРПОУ _______________
ПОЗОВНА ЗАЯВА
про визнання недійсним договору дарування автомобіля
"___" _________ 200_ року ТОВ "_________” придбала у Приватного підприємства "_________” легковий автомобіль _________, 200_ року випуску, двигун № _________, шасі № __________, _________ кольору, що зафіксовано в біржовому контракті № ___ від "___" _________ 200_ року.
"___" _________ 200_ року вказаний автомобіль був прийнятий на баланс ТОВ "________”, про що, був складений відповідний акт приймання-передачі основних засобів.
"___" _________ 200_ року на ім’я виконавчого директора ТОВ "_________” _________ було надано листа за № ____ від директора громадської організації "________” _________ з проханням безкоштовно передати автомобіль марки _________ громадській організації безоплатно, у якості допомоги.
"___" _________ 200_ року Виконавчий директор ТОВ "________” _________ підписав наказ № ____ про безкоштовну передачу громадській організації "_________” автомобіля марки ________, 200_ року випуску, двигун № ________, кузов № ________ в порядку спонсорської допомоги та зняття його з обліку в Державтоінспекції та з балансу ТОВ "________”.
"___" _________ 200_ року вказаний автомобіль був переданий представникові громадської організації "__________” ________, відповідно до акту приймання-передачі автомобіля та Довіреності серії _____ № _____ від "___" _________ 200_ року в порядку спонсорської допомоги.
Однак, відповідно до чинного законодавства, а саме ст. 1 Закону України "Про благодійництво та благодійні організації” від 16 вересня 1997 року N 531/97-ВР, спонсорство – це добровільна безприбуткова участь фізичних та юридичних осіб у матеріальній підтримці благодійної діяльності з метою популяризації винятково свого імені (назви), торгової марки.
При цьому, під благодійною діяльністю розуміється безкорислива діяльність благодійних організацій, що не передбачає одержання прибутків від цієї діяльності. Громадська організація "________” не є благодійною організацією і не може її здійснювати, оскільки відповідно до Свідоцтва про державну реєстрацію, виданого ___________________________ "___" _________ 200_ року (реєстраційний № ____) є громадською організацією, предметом діяльності якої не є благодійна діяльність.
Таким чином, основні ознаки, що стосуються спонсорства і благодійної діяльності, на підставі яких оформлялася передача вказаного автомобіля, в даному випадку відсутні.
Тому вважаємо, що між ТОВ "_________” та громадською організацією "_________” було укладено договір дарування зазначеного автомобіля відповідно до ст. ст. 717-719 Цивільного кодексу України.
Разом з тим, вказаний договір укладено Виконавчим директором ТОВ "_________” без врахування інтересів самого товариства та з порушенням вимог чинного законодавства України.
На підставі вищевказаного вважаємо, що договір дарування, автомобіля марки _________, 200_ року випуску, номер двигуна _________, номер кузова _________, що належав ТОВ "________” є недійсним, оскільки у відповідності до ст. 719 Цивільного кодексу України договір дарування рухомих речей, які мають особливу цінність, укладається в письмовій формі.
При цьому, відповідно до ст. 208 Цивільного кодексу України правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його сторонами, від імені яких діють особи, уповноважені на це установчими документами юридичних осіб, довіреністю або іншими актами цивільного законодавства та скріплений печатками сторін.
Ст. 208 Цивільного кодексу України встановлені загальні вимоги, додержання яких є необхідним для чинності правочину. Серед вказаних вимог передбачені і такі, як: особа, яка вчиняла правочин, повинна мати відповідний обсяг цивільної дієздатності, правочин має вчинятися у формі, встановленій законом.
В даному випадку всі вказані вимоги відсутні, оскільки Виконавчий директор ТОВ "_________" не мав відповідних повноважень на укладення вказаного договору дарування, договір дарування було укладено без дотримання встановленої чинним законодавством обов'язкової письмової форми.
Відповідно до ст. 215 Цивільного кодексу України встановлено, що підставою недійсності правочину є недодержання в момент його вчинення вимог, які встановлені ч. 1-3 ст. 203 Цивільного кодексу України.
Вирішити вказаний спір у добровільному порядку відповідач відмовляється, а направлений нами лист № ___ від "___" _________ 200_ р. про повернення автомобіля та добровільне врегулювання спору ним залишено без розгляду.
Відповідно до викладеного, на підставі ст.ст. 203, 208, 215, 717-719 Цивільного кодексу України, та керуючись ст.ст. 54, 66, 67, 83 Господарського процесуального кодексу України, -
П Р О Ш У:
1.Визнати договір дарування автомобіля марки ________, 200_ року випуску, двигун № ________, кузов № ________ Товариством з обмеженою відповідальністю "_________” громадській організації "_________” недійсним.
2.Зобов'язати громадську організацію "_________” повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "_________” автомобіль марки ________, 200_ року випуску, двигун № ________, кузов № ________.
3.Стягнути з громадської організації "_________” на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "__________” витрати по сплаті державного мита в розмірі _____ гривень (__________ гривень 00 коп.), а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в розмірі 118,00 (сто вісімнадцять) гривень.
4.Забезпечити позов Товариства з обмеженою відповідальністю "_________” до громадської організації "_________” шляхом накладення арешту на автомобіль марки ________, 200_ року випуску, двигун № ________, кузов № ________.
ДОДАТОК:
1. Копія біржового контракту № ___ від "___” __________ 200_ р.;
2. Копія акту про приймання автомобіля на баланс від "___” __________ 200_ р.;
3. Копія листа № ___ від "___” __________ 200_ р. про надання спонсорської допомоги;
4. Копія наказу № ____ від "___” __________ 200_ р. про передачу автомобіля громадській організації "_________”;
5. Копія акту приймання-передачі автомобіля від "___” __________ 200_ р.;
6. Копія довіреності серії ______ № ______ від "___” __________ 200_ р. на отримання автомобіля;
7. Копія листа громадській організації про повернення автомобіля від "___” __________ 200_ р.;
8. Копія свідоцтва про державну реєстрацію громадської організації;
9. Копія опису про відправку копії позовної заяви відповідачу № _____ від "___” __________ 200_ р.;
10. Копія квитанції про відправку копії позовної заяви відповідачу;
11. Оригінал платіжного доручення про оплату державного мита;
12. Оригінал платіжного доручення про оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Всього на ______ аркушах.
Директор ___________________
М П