Стаття 217. Порядок обчислення податку з товарів, вироблених на митній території України
217.1. Сумиподатку,щопідлягаютьсплаті,з підакцизних товарів (продукції),виробленихнамитнійтериторіїУкраїни, визначаютьсяплатникомподаткусамостійно,виходячи з об'єктів оподаткування,бази оподаткування таставокцьогоподатку,що діють на дату виникнення податкових зобов'язань.
217.2. Сумиподаткузпідакцизнихтоварів(продукції), виробленихздавальницькоїсировини,визначаютьсявиробником (переробником),виходячизоб'єктівоподаткування,бази оподаткуваннятаставокцьогоподатку,щодіютьнадату відвантаженняготовоїпродукціїїїзамовникуабозайого дорученням іншій особі.
217.3. Податок зтоварів(продукції),наяківстановлені ставкиподаткувіноземнійвалюті,сплачується у національній валюті і розраховується за офіційним курсомгривнідоіноземної валюти, встановленим Національним банком України, що діє на перший день кварталу, в якому здійснюється реалізація товару (продукції), і залишається незмінним протягом кварталу.
217.4. Забороняєтьсясплатасумподаткушляхомвзаємних заліків,зустрічних зобов'язань,векселями та в інших формах, що не передбачають сплати сум такого податку коштами.
217.5. Уразіповногоабочастковогоповернення покупцем підакцизнихтоварів(продукції),вироблених(виготовлених)на митнійтериторії України,продавцю для усунення недоліків товару (продукції) або його знищення (переробки) у зв'язку з неможливістю усуненнятакихнедоліків,платник податку - продавець проводить коригування податкових зобов'язань зі сплати акцизногоподаткуу звітному періоді, у якому відбулося таке повернення.
Сума коригуванняобчислюєтьсяплатникомподаткуіз застосуванняммаксимальнихроздрібнихцін,ставокакцизного податкузурахуванняммінімальногоподаткового зобов'язання зі сплати акцизного податку, які діяли на дату виникнення податкового зобов'язання щодо таких товарів (продукції).
Сума коригуваннязазначаєтьсявдеклараціїзакцизного податку за звітний період, у якому відбулось таке повернення.
У разіподальшоїреалізаціїцихтоварів(продукції) зобов'язаннязакцизногоподаткуобчислюютьсяузагальному порядку.
Стаття 218. Порядок обчислення податку з товарів, які ввозяться на митну територію України
218.1. Сумиподатку з товарів (продукції),які ввозяться на митнутериторіюУкраїни,щопідлягаютьсплаті,визначаються платниками податку самостійно,виходячи з об'єктів оподаткування, бази оподаткування та ставок цього податку.
218.2. Податокізпідакцизнихтоварів(продукції),що ввозяться на митну територію України,обчислюється у національній валютізаофіційнимкурсомгривнідоіноземноївалюти, встановленимНаціональнимбанком України на дату подання митному органу митної декларації до митного оформлення.
218.3. Суми податку,що підлягають сплаті,у разі порушення умоврозміщенняпідакцизнихтоварів у митних режимах:магазину безмитноїторгівлі,переробкинамитнійтериторіїУкраїни, визначаються,виходячизоб'єктівоподаткування,бази оподаткування та ставок цього податку,що діяли на момент подання митної декларації при розміщенні у відповідний режим.
218.4. Уразіповногоабо часткового повернення імпортером підакцизнихтоварів(продукції),ввезенихнамитнутериторію України,продавцюу зв'язку з непридатністю їх для реалізації на митній території України,платник податків -імпортерпроводить коригуванняподатковихзобов'язань зі сплати акцизного податку у звітному періоді,у якому відбулось повернення невикористанихта пошкодженихмарок,або органу державної податкової служби,який видав марки,надані відповідні документи, що підтверджують втрату марок.
Сума коригуванняобчислюєтьсяплатникомподаткуіз застосуванняммаксимальнихроздрібнихцін,ставокакцизного податкузурахуванняммінімальногоподаткового зобов'язання зі сплати акцизного податку, які діяли на дату виникнення податкового зобов'язання щодо таких товарів (продукції).
Сума коригуваннязазначаєтьсявдеклараціїзакцизного податку за відповідний звітний період.При цьомусумаакцизного податкузабажаннямімпортераповертаєтьсяйомунапоточний рахунок у банку або зараховується при придбаннінаступнихпартій марок акцизного податку.
Стаття 219. Порядок обчислення податку в разі тимчасового ввезення на митну територію України та переміщення через митну територію України транзитом підакцизних товарів
219.1. ВвезеннянамитнутериторіюУкраїнипідакцизних товарів(продукції),щопереміщуютьсячерезмитнутериторію Українитранзитом,проводитьсябезсплатиподаткузаумови здійсненнязаходів щодо гарантування доставки товарів (продукції) у порядку, визначеному митним законодавством.
219.2. Підакцизні товари (продукція), які тимчасово ввозяться на митну територію України і призначені для показу чи демонстрації підчаспроведеннявиставок,конкурсів,нарад,семінарівта ярмарків, спеціальних виставкових заходів, якщо вони залишаються у власності нерезидентів та їх використання на території Українине маєкомерційногохарактеру,пропускаютьсячерезмитний кордон України без сплати податку під зобов'язання,узяте передорганом державної митної служби, про вивезення таких товарів (продукції) у тому самому стані,в якому вони ввозилися,крімзмінвнаслідок фактичногоприродного зношення,на строк тимчасового ввезення за умови надання гарантій (грошової застави) органу державноїмитної служби.
Стаття 220. Особливості обчислення податку за адвалорними ставками
220.1. Встановлення максимальних роздрібних цін на підакцизні товари(продукцію) здійснюється виробником або імпортером товарів (продукції) шляхом декларування таких цін.
220.2.Деклараціяпромаксимальніроздрібніцінина підакцизнітовари(z0078-11 ) (продукцію) (далі - декларація), встановленівиробникомабоімпортеромтоварів(продукції), подаєтьсявідповідноцентральномуорганудержавноїподаткової службиабоспеціальноуповноваженомуцентральномуоргану виконавчої влади в галузі митної справи у формі, визначеній такими органами.
220.3. Удеклараціїповинніміститисявідомостіпро встановлені виробником або імпортером максимальніроздрібніціни навсіпідакцизнітовари(продукцію),щовиробляютьсяним в Україні, або на всі підакцизні товари (продукцію), що імпортуються ним в Україну, і дата, з якої встановлюються максимальні роздрібні ціни.
220.4. Деклараціяповиннабутиподанавиробникомабо імпортером підакцизних товарів (продукції) відповідно центральному органу державної податкової служби абоспеціальноуповноваженому центральномуорганувиконавчоївладив галузі митної справи не пізнішеніжзап'ятькалендарнихднівдодативстановлення максимальних роздрібних цін.
220.5. Декларація не приймається у разі:
подання пізніше ніжзап'ятькалендарнихднівдодати встановлення у ній максимальних роздрібних цін;
невідповідності їїформитій,щовизначенацентральним органомдержавноїподатковоїслужби та спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи.
220.6. Декларація подається у двох примірникахуповноваженою особоювиробникаабоімпортера підакцизних товарів (продукції), один з яких повертається у день її подання виробнику або імпортеру іззазначеннямдати прийняття та реєстраційного номера прийнятої декларації та засвідчений печаткою центральногоорганудержавної податковоїслужбиабоспеціальноуповноваженогоцентрального органу виконавчої влади в галузі митної справи.
220.7. Установленівиробникомабоімпортероммаксимальні роздрібніцінинапереліченіудеклараціїтовари (продукцію) запроваджуються з першого числа місяця,що настає замісяцем,у якомудеклараціюподано відповідно центральному органу державної податковоїслужбиабоспеціальноуповноваженомуцентральному органувиконавчоївладивгалузі митної справи,і діють до їх зміни у порядку, встановленому цим Кодексом.
220.8. Уразіпотребиузмінібудь-якихвідомостей,що містятьсяудеклараціїпромаксимальніроздрібніцінина підакцизнітовари(продукцію),поданійїхвиробникомабо імпортеромвідповідноцентральномуорганудержавної податкової службиабоспеціальноуповноваженомуцентральномуоргану виконавчоївладивгалузі митної справи,виробник або імпортер повинен подати таким органам нову декларацію.
220.9. Зміна будь-яких відомостей,що містяться у декларації промаксимальніроздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію), поданійїхвиробникомабоімпортеромвідповідноцентральному органудержавноїподаткової служби або спеціально уповноваженому центральному органу виконавчої влади в галузі митної справи,може здійснюватися не частіше одного разу на місяць.
220.10. Усуб'єктагосподарювання,щоздійснюєроздрібну торгівлюпідакцизнимитоварами(крімроздрібноїторгівлі тютюновими виробами), на які встановлено адвалорні ставки податку, у місці торгівлі такими товарами повинні бути розміщені на видному місцізасвідченівиробникомабоімпортеромкопіїчинних декларацій,поданихїхвиробникомабоімпортеромвідповідно центральномуорганудержавноїподатковоїслужби або спеціально уповноваженомуцентральному органувиконавчоївладивгалузі митної справи.
220.11. Встановленівиробникомабоімпортероммаксимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію) повинні наноситися на споживчу упаковку таких товарів разом з датою їх виробництва.
Стаття 221. Особливості обчислення податку з тютюнових виробів
221.1. Обчисленнясумподаткузтютюновихвиробів здійснюється одночасно за адвалорними та специфічними ставками.
221.2. Привизначенніподатковогозобов'язання на сигарети одного найменування сума акцизного податку, обчислена одночасно за встановленимиадвалорноютаспецифічноюставкамиакцизного податку,неповиннабутименшоювстановленогомінімального акцизного податкового зобов'язання.
221.3. Занаявностіумісціторгівлітютюновими виробами такихвиробіводногонайменування,напачках,коробкахта сувенірнихкоробкахякихзазначенірізні максимальні роздрібні ціни,продаж таких тютюнових виробів здійснюється зацінами,не вищиминіжті,що зазначені на відповідних пачках,коробках та сувенірних коробках.
221.4. Контроль за дотриманням суб'єктами господарювання, які здійснюютьроздрібнуторгівлютютюновимивиробами,вимог щодо максимальнихроздрібнихціннатютюновівироби,встановлених виробникамиабоімпортерамитакихвиробів,здійснюютьоргани державної податкової служби.
Стаття 222. Порядок і строки сплати податку
222.1. Строкисплати податкузпідакцизнихтоварів, вироблених на митній території України
222.1.1. Сумиподатку перераховуються до бюджету виробниками підакцизних товарів (продукції) протягом 10 календарнихднів,що настаютьзаостаннімднемвідповідногограничногостроку, передбаченого цим Кодексом для поданняподатковоїдеклараціїза місячний податковий період.
222.1.2. Сумиподатку з алкогольних напоїв,для виробництва яких використовується спирт етиловий неденатурований,сплачуються при придбанні марок акцизного податку.
222.1.3. Підприємства,яківиробляютьвинавиноградніз додаванням спиртутаміцні,вермути,іншізбродженінапоїз додаваннямспирту,сумішііззбродженихнапоївздодаванням спирту,суміші збродженихнапоївзбезалкогольниминапоямиз додаванням спирту, сплачують податок при придбанні марок акцизного податкунасуму,розраховануізставокподаткунаготову продукцію,виробленуз виноматеріалів чи сусла,при виробництві яких використовується спирт етиловий.
222.1.4. Власникготовоїпродукції,виробленоїз давальницької сировини, сплачує податок виробнику (переробнику) не пізніше дати відвантаження готової продукції такомувласникуабо за його дорученням іншій особі.
222.1.5. Умовоювідвантаженнявиробником готової продукції, виробленої з давальницької сировини,його замовнику абозайого дорученняміншійособі є документальне підтвердження банківської установи про перерахування відповідної сумиподаткунапоточний рахунок виробника.
222.2. Сплатаподатку в разі ввезення підакцизних товарів на митну територію України
222.2.1. ПодатокізввезенихнамитнутериторіюУкраїни підакцизнихтоварів (продукції) сплачується платниками податку до або в день подання митної декларації.
222.2.2. У разі ввезення маркованої підакцизної продукціїна митнутериторіюУкраїниподатоксплачуєтьсяпід час придбання марок акцизного податкуздоплатою(уразіпотреби)надень подання митної декларації.
Стаття 223. Складення та подання декларації з акцизного податку
223.1. Базовийподатковийперіоддлясплатиподатку відповідає календарному місяцю.
223.2. Платникподаткузпідакцизнихтоварів (продукції), вироблених на митній території України,таімпортералкогольних напоївтатютюновихвиробівподає щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду органу державної податковоїслужби замісцем реєстраціїдеклараціюакцизногоподатку за формою ( z0086-11 ), затвердженою у порядку, встановленому статтею 46 цього Кодексу.
Стаття 224. Контроль за сплатою податку
224.1. Контроль заправильністюобчисленняісвоєчасністю сплатидобюджету податку з підакцизних товарів (продукції),що виробляються на території України, здійснюється органами державної податкової служби.
224.2. Контрользаправильністюобчисленняі своєчасністю сплати до бюджету податку з підакцизнихтоварів(продукції),що ввозятьсяна митну територію України,під час митного оформлення здійснюється митними органами,крім випадків ввезеннямаркованої підакцизної продукції,контрользаправильністюобчислення, повнотою і своєчасністю сплати добюджетуякоїпокладаєтьсяна органи державної податкової служби.